Oblasti

Alsasko

Alsasko

Alsasko je zvláštny kút Francúzska. V histórii si toto pohraničné územie často vymieňali Nemecko a Francúzsko. Ostatných takmer sto rokov patrí Franzcúzsku, aj keď nemecký vplyv sa celkom nestratil. Vínna pivnica sa tu napríklad normálne označuje názvom win stub, i keď v Nemecku by to bola weinstube a vo Francúzsku zrejme cave à vin. Ale v Alsasku sú trocha iné pravidlá na všetko.

Burgundsko, Francúzsko

Burgundsko, Francúzsko

Pomerne chladná vinárska oblasť na severozápade Francúzska má na severo-východe Alsasko, na severo-západe Champagne a na juhu údolie Rhôny. Napriek nesporným kvalitám ostatných troch apelácií, Burgundsko je výnimočné z celosvetového pohľadu na víno.

Cava

Cava

Cava vlastne nie je vinárska oblasť, ale označenie španielskeho šumivého vína, vyrábaného klasickou metódou druhotného kvasenia vo fľaši. To víno sa robí v oblasti Penedès, kúsok od Barcelony.

Champagne

Champagne

Champagne, matka všetkých šumivých vín sveta je jediná oblasť oprávnená používať toto meno pre vína s obsahom CO2, jeho produkcia musí prebiehať v pestovateľskej oblasti na severovýchode od Paríža.

Cotes du Rhone - Vína z údolia Rhôny

Cotes du Rhone - Vína z údolia Rhôny

Francúzska vinárska oblasť Côtes du Rhône je zaujímavým teritóriom z pohľadu odrodovej skladby. Je inšpiráciou pre mnohých nasledovníkov hlavne v Novom svete a na druhej strane je to svet sám o sebe v krajine s obrovskou vinárskou diverzitou. Predovšetkým treba povedať, že sú to hlavne červené vína, i keď biele a ružové sa vyskytujú tiež.

Franciacorta

Franciacorta

V roku 1961 taliansky výrobca vína z Brescie, Guido Berlucchi dal na trh prvých 3000 fliaš šumivého vína. V roku 1967 vznikla DOC klasifikácia Franciacorta, ktorá združovala 11 výrobcov vína.

Kamptal

Kamptal

Kamptal je neveľká vinárska oblasť (rozloha 3800 hektárov) v Rakúsku, na severových od mesta Krems, okolo údolia rieky Kamp.

Languedoc-Roussillon, Francúzsko

Languedoc-Roussillon, Francúzsko

Oblasť Languedoc-Roussillon sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora v juhozápadnom Francúzsku medzi Provence a hranicami so Španielskom. Vinohradnícke oblasti zasahujú ďaleko do vnútrozemia a celkovo dosahujú výmeru 280 000 hektárov, objem vína z nich vyrobený tvorí celú tretinu francúzskej produkcie.

Marlborough

Marlborough

Najslávnejšia pestovateľská oblasť pre vinič na Novom Zélande sa nachádza na severe Južného ostrova Nového Zélandu.

Mosel

Mosel

Moselská vinárska oblasť v Nemecku je veľká asi ako kompletná rozloha vinohradov na Slovensku (vyše 9 tisíc hektárov).

Penedes

Penedes

Vinárska oblasť Penedès leží v Katalánsku, pri pobreží Stredozemného mora, na juhozápad od Barcelony. Pre menej chápavých, je to v Španielsku. Oblasť má 26 000 hektárov vinohradov a vyrába 33 miliónov litrov vína.

Piemont, Taliansko

Piemont, Taliansko

Piemont tvorí veľkú časť severozápadného Talianska s hlavným metom Turín. Vinársky je zaujímavá jeho časť v okolí miest Alba a Asti, ktorá sa vola Langhe a Roero. Tento región nemá prístup k moru, Stredozemné more leží ďalej na juh, Alpy na severe a západe. Nádherne zvlnená krajina je pokrytá vinohradmi, ktoré sa striedajú s lieskovými hájmi a na vrcholoch kopcov sa týčia hrdé mestá.

Portské víno

Portské víno

Malo by byť cítiť ako v žalúdku oheň, malo by horieť ako zapálený pušný prach, malo by mať odtieň atramentu, malo by byť sladké ako brazílsky cukor a aromatické ako indické korenie.

Prosecco

Prosecco

Začiatok 21. storočia priniesol celosvetovú slávu ďalšiemu talianskemu vínu, ktoré sa dostalo do všeobecnej pozornosti. Nadšení konzumenti po celom svete totiž objavili starú taliansku klasiku - Prosecco.

Provence

Provence

Z pohľadu objemu výroby vína celkom nezaujímavá oblasť na juhu Francúzska (27 000 hektárov), rozprestierajúca sa popri Côte d'Azur od talianskych hraníc po Marseilles. Robí sa tu asi iba 6% francúzskeho vína, drvivá väčšina sú ružové.

1 2