Alsasko

Alsasko je zvláštny kút Francúzska. V histórii si toto pohraničné územie často vymieňali Nemecko a Francúzsko. Ostatných takmer sto rokov patrí Franzcúzsku, aj keď nemecký vplyv sa celkom nestratil. Vínna pivnica sa tu napríklad normálne označuje názvom win stub, i keď v Nemecku by to bola weinstube a vo Francúzsku zrejme cave à vin. Ale v Alsasku sú trocha iné pravidlá na všetko.

Oblasť sa rozkladá na ľavom brehu rieky Rýn zhruba od Mulhouse po Štrasburg. Pri prvej návšteve na človeka zapôsobí malebnosť mestečiek a krajina s upravenými vinohradmi. Veľké mestá Štrasburg a Colmar sú turisticky atraktívne sami o sebe. Pri putovaní vinohradníckou krajinou však zaujmú historické mestečká ako Riquewihr, Ribeauville, Hunawihr ako aj tucty ďalších, ktoré vyzerajú ako z Disneylandu. Dokonalé stredoveké kulisy, kde sa len oko zastaví. Ale k tomu vínu. Vinársky je Alsasko jedinečné vo francúzskom systéme označovania vín. Na etiketách drvivej väčšiny vín sa vo Francúzsku neuvádza odroda, aj z toho dôvodu, že veľmi často sú vína zmesou rôznych odrôd. Alsaské vína si v tomto naopak z odrôd urobili ochrannú známku. Nám je známa väčšina odrôd, ktoré sa tu pestujú a ich mená sa uvádzajú na fľašiach. Vďaka vnútrozemskej klíme podobnej tej našej sa tu pestujú na 90% biele odrody. Dominuje kráľovský Riesling (rizling rýnsky), vysoko je cenený Gewurztraminer (tramín), výborné sú rulandské šedé (Pinot Gris), dorábajú sa tiež Muscat, Sylvaner a iné. Biele odrody sa používajú tiež do cuvée ako je Edelzwicker. Z červených odrôd sa pestuje iba Pinot Noir (rulandské modré). Miestne šumivé víno vyrábané klasickou metódou fermentácie vo fľaši sa volá Crémant d’Alsace, je vynikajúco pitné a cenovo oveľa prístupnejšie ako originál z Champagne.

Charakter vín

Alsaské vína rozoznáte na policiach obchodov podľa charakteristickej dlhej fľaše, tzv. pištole. Chute a vône známych odrôd však už nie sú tak ľahko rozoznateľné, ak porovnávame tie isté odrody zo Slovenskej produkcie. V Alsasku sa dá piť aj silván, ktorý sa u nás z ponuky vinárov takmer vytratil a kvalita toho dostupného býva často mizerná. Rizlingy Alsaska sú aromatické vína a po rokoch zrenia vo fľaši majú nábeh k petrolejovej aróme. Bielych vína vyššej kvality mávajú vyšší obsah cukrov a menej kyselín, preto vína vyznievajú ako zaguľatené a ich chuť je plná.

K akému jedlu alsaské víno?

Preto, že sú Alsaské vína viac aromatické, zvyknú sa doporučovať k ázijskej kuchyni. Gewurztraminer alebo aj Pinot Gris sa robia aj ako sladké výbery z hrozna (vendange tardive alebo sélection de grains nobles) a výborne sa hodia k husacej pečienke. Suché jednoduché vína ako silván, či základný rizling sú zasa doplnkom k miestnej kuchyni, ktorá používa veľa surovín ako slovenská – kyslá kapusta, klobásy. Najlepšie alsaské vína majú na etikete aj označenie konkrétneho vinohradu, odkiaľ hrozno pochádza. Tie najvzácnejšie majú aj prívlastok Grand Cru. Týchto vinohradov je iba 50 v celej oblasti a vína z nich sú podrobované osobitnej kontrole. Kúpou Grand Cru rizlingu či tramínu nemôžete nič pokaziť, je to stávka na isto. Treba však rešpektovať fakt, že tieto vína už odzrkadľujú polohu, kde bolo hrozno dopestované a preto je každé z nich vysoko individuálne. 

Kvalitných výrobcov je veľa, hlavne malých rodinných firiem je v tejto oblasti neúrekom. Oplatí sa zísť z hlavne cesty a zazvoniť v niektorej menšej usadlosti. Nebudete sklamaní.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej