Franciacorta

V roku 1961 taliansky výrobca vína z Brescie, Guido Berlucchi dal na trh prvých 3000 fliaš šumivého vína. V roku 1967 vznikla DOC klasifikácia Franciacorta, ktorá združovala 11 výrobcov vína.

V roku 2015 vyše 100 výrobcov dodalo na talianske a svetové trhy 16 miliónov fliaš šumivého vyrobeného klasickou metódou druhotnej fermentácie vo fľaši. Na výrobu vína sa používajú výlučne odrody Chardonnay, Pinot NoirPinot Blanc. Vína, ich výroba a ich označenie kopírujú Champagne, za miestnu špecialitu sa považuje Franciacorta Satèn, čo býva Blanc de blancs a má tlak iba 4,5 atmosféry miesto zvyčajných 6, víno je lahodnejšie, hladšie (ako satén) a pôsobí elegantnejšie ako bežný produkt, ktorý sám o sebe je najlepším šumivým v Taliansku.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej