Languedoc-Roussillon, Francúzsko

Oblasť Languedoc-Roussillon sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora v juhozápadnom Francúzsku medzi Provence a hranicami so Španielskom. Vinohradnícke oblasti zasahujú ďaleko do vnútrozemia a celkovo dosahujú výmeru 280 000 hektárov, objem vína z nich vyrobený tvorí celú tretinu francúzskej produkcie.

Vínnu révu sem priviezli Gréci už v 5. storočí pred n. l. Celé stáročia vína z Languedocu boli uznávané za svoju vysokú kvalitu. Masová produkcia vína sa rozbehla koncom 19. storočia s prebiehajúcou priemyselnou revolúciou a kulminovala v období svetových vojen, kedy sa táto oblasť starala o dodávky denných dávok vína pre armádu. V 20. storočí mal Languedoc-Roussillon reputáciu zdroja lacných a jednoduchých vín, čo sa postupne začalo meniť od 90. rokov kvôli prílivu investícií a ambicióznych vinárov zo zahraničia. Dnes je táto oblasť zaujímavá svojou diverzitou odrôd, druhov vyrábaného vína aj cenovou variabilitou. Kto chce, nájde tu lacné a pritom pitné víno v 10-litrovom BIB balení, ale aj fľašu elegantného červeného v prémiovej cenovej kategórii a zodpovedajúcej kvality.

Odrody v oblasti

Oblasť sa delí na množstvo apelácií, z ktorých hlavné sú Coteaux du Languedoc, Corbières, Minervois, Saint-Chinian, Picpoul de Pinet, Pic St.-Loup, Fitou. Veľký objem výroby zastrešujú hlavne družstvá, ktorých je v celej oblasti okolo 500, ale mnoho kvalitných vín robia malí výrobcovia, ktorí tu našli príjemnú klímu, dobré podmienky a slobodu vo výrobe vína. Odrodová skladba je nesmierne pestrá. Vyskytujú sa tu odrody, ktoré majú svoj domov v údolí Rhony, ako Syrah, Grenache, Mourvedre, odrody považované za medzinárodné – Merlot, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Chardonnay. No a sú tu aj lokálne odrody ako Picpoul, Terret noir, Roussanne a mnoho ďalších. Produkované vína majú tiež široký záber. Väčšinou je to suché červené, ale aj príjemné suché biele, perfektné k miestnym rybacím jedlám, samozrejme tiež ružové, doliehované sladké vína Vins Doux Naturels, vyrábané podobne ako Portské a nakoniec aj šumivé ako Crémant de Limoux.

 

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Víno v Anglicku

Nie, ten nadpis nie je vtip. Naozaj sa v Anglicku pestuje hrozno a vyrába sa z neho víno. To je ale okrajová záležitosť a vôbec nie téma na článok. Anglicko alebo Veľká Británia má historicky a aj aktuálne veľmi významné miesto v celosvetovom obchode s vínom a to stojí za pár riadkov textu.

Čítajte ďalej