Piemont, Taliansko

Piemont tvorí veľkú časť severozápadného Talianska s hlavným metom Turín. Vinársky je zaujímavá jeho časť v okolí miest Alba a Asti, ktorá sa vola Langhe a Roero. Tento región nemá prístup k moru, Stredozemné more leží ďalej na juh, Alpy na severe a západe. Nádherne zvlnená krajina je pokrytá vinohradmi, ktoré sa striedajú s lieskovými hájmi a na vrcholoch kopcov sa týčia hrdé mestá.

Odrodami, ktoré preslávili Piemont, sú hlavne tri červené - dolcetto, barbera a nebbiolo. Je málo miest na svete, kde by sa ešte pestovali, hlavne však nikde nedosahujú takú kvalitu ako v Taliansku. V oblasti sa pestuje mnoho ďalších odrôd, dorába sa i biele a šumivé víno, ale prvé husle hrá červené. Barolo, vyrábané z odrody Nebbiolo je mnohými považované za najlepšie víno Talianska. Oblasť Piemontu zahŕňa viacero DOCDOCG oblastí pestovania vína, ale tie naozaj najlepšie vína sa dorábajú v DOCG Barolo a DOCG Barbaresco. Jednotlivé vinohrady, kde sa pestuje hrozno na BaroloBarbaresco, nie sú oficiálne klasifikované ako cru podľa francúzskeho vzoru. Existuje však viacero uznávaných vinohradov, ktorých mená sa uvádzajú na etiketách. V Barole je to určite Brunate, Rocche a Cerequio, v Barbarescu Rabajá.

Pôvod názvu Barolo

Barolo vďačí za svoje meno mestečku cca 15 km južnejšie od Alby v kraji Langhe. Sláva vína Barolo je zviazaná s menom markízy Giulietty Falettiovej, ktorá koncom 19. storočia pozdvihla kvalitu tohoto vína natoľko, že ho dodávala na dvor Savojských kráľov. Dnes DOCG Barolo zahŕňa 11 obcí, s celkovou rozlohou vinohradov 1.800 ha (v roku 2008). Najlepšie polohy má La Morra, Castiglione Falletto, Seralunga d´Alba, Monforte d´AlbaBarolo. Počet vyrobených fliaš sa ročne pohybuje nad 10 miliónmi.

Kulinárske tipy: Najlepšie hľuzovky na svete, hlavne biele. Cestoviny tajarin, ossobucco, raviolli del plin, vitelo tonato, kravské syry - Bra, Castelmagno.

 

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej