Prosecco

Začiatok 21. storočia priniesol celosvetovú slávu ďalšiemu talianskemu vínu, ktoré sa dostalo do všeobecnej pozornosti. Nadšení konzumenti po celom svete totiž objavili starú taliansku klasiku - Prosecco.

Nie je jasné, čo to spôsobilo, možno typovať nízku cenu a talianskú ľahkosť bytia, spojenú s týmto nápojom. Faktom je, že dopyt v zahraničí rapídne narastá. Kedysi sa toto jednoduché šumivé víno takmer nedostalo za hranice Talianska. Domáci dnes však vypijú iba asi tretinu z vyprodukovaných 450 miliónov fliaš, o ostatné sa podelia so zvyškom sveta.

Odkiaľ vlastne pochádza?

Pôvodnou pestovateľskou oblasťou Prosecco Superiore je teritórium na severovýchode Talianska, tesne pod Dolomitmi, medzi mestečkami Valdobiaddene a Conegliano. Tu sa na kostrbatých vŕškoch pestuje tradičná odroda Prosecco, ktorá dala tomuto šumivému víno meno. Okolo roku 2010 sa začalo oficiálne používať meno odrody Glera, aby sa zasa oddelilo pomenovanie hrozna od šumivého vína produkovaného tentoraz aj v iných oblastiach. Popularita tohoto nápoja vzrástla natoľko, že sa o licenciu na výrobu Prosecca prihlásili pestovateľské oblasti na celom severovýchode Talianska, teda celé Veneto, Friuli, Venezia, Giulia. Preto prišlo k zadeleniu pôvodnej pestovateľskej oblasti ako DOCG a k prideleniu štatúto DOC tým ostatným.

Ako sa vyrába?

Princíp výroby Prosecca je zjednodušenou metódou výroby šampanského. Biele hrozno sa pomelie a nechá vykvasiť na suché biele víno. Toto víno sa vo veľko objemových tlakových nádobách doplní kvasinkami s cukrom a nechá sa druhýkrát prekvasiť. Tento proces má dve možné varianty. Alebo sa tlak dosiahnutý pri kvasení zastaví na 2,5 baru a vyrobí sa tzv. Frizzante s obsahom zvyškového cukru do 17 gramov, alebo sa urobí Spumante, ktoré má tlak 5 barov a zvyškový cukor do 12 gramov, vtedy sa deklaruje ako Brut. Ak je zvyškového cukru do 17 gramov, dostaneme Extra Dry . Verzia Dry môže mať až do 32 gramov zvyškového cukru. Taliansky štandard je Extra Dry, ale zábavnejšia je verzia Brut, ktorá skoro celá ide na export. V posledných rokoch boli definované vynikajúce polohy na pestovanie Prosecca, ktoré sa volajú Rive (ako Rive di San Pietro di Barbozza). Za najcennejšie Prosecco sa považuje Cartizze, z vinohradu, ktorý je považovaný za Grand Cru v oblasti. Výrobcovia Prosecca svoj produkt označujú ako nekomplikované ľahké biele šumivé víno, ktoré je možné piť kedykoľvek a malo by sa konzumovať mladé.

Prosecco sa stalo súčasťou mnohých populárnych miešaných drinkov, za zmienku stojí minimálne Aperol Spritz alebo Bellini.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej