Ribera del Duero

Španielska vinohradnícka oblasť, ktorá vždy stála v tieni známejšej La Rioja. Leží vo vnútrozemí, v severnej časti krajiny, na rieke Duero, ktorá sa vlieva v Portugalsku do Atlantiku. Vinohrady ležia v pomerne vysokej nadmorskej výške až 800 m n.m. a klíma sa vyznačuje striedaním vysokých letných a nízkych zimných teplôt.

Na výrobu vín, z ktorých je drvivá väčšina červených, sa používa ako inak, hlavne odroda Tempranillo, ale aj Cabernet Sauvignon, MalbecMerlot. Veľká pozornosť sa venuje vyzrievaniu vín v dubových sudoch, čo sa odráža v ich dlhovekosti. Miestna legislatíva rozoznáva vína Joven, ktoré majú byť čerstvé a ovocné a môžu sa predávať rok po zbere, vína Crianza musia vyzrievať 2 roky, z toho rok v sude, Reserva 3 roky, z toho rok v sude a nakoniec vína Gran Reserva môžu opustiť pivnicu až po piatich rokoch, z čoho 2 roky strávili v sude. Všeobecne sa dajú vína z Ribera del Duero charakterizovať ako mocné, chuťovo bohaté, s dlhým zrecím potenciálom. Najznámejším vínom je určite Vega Sicilia, ktorú mnoho odborníkov považuje za najlepšie španielske víno vôbec. Znalci poznajú ako najlepších Dominio de PingusBodega Alejandro Fernández Tinto Pesquera.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej