Toskánsko

Tento nádherný kút Talianska je nielen historickým rodiskom renesancie v umení, ale aj súčasným zdrojom špičkových vín.

Azda najznámejšie červené víno z Toskánska je Chianti. Pestuje sa v oblasti medzi Florenciou a Sienou, ktorá sa volá Chianti a víno odtiaľ Chianti Classico. Satelitné oblasti majú prívlastok podľa miesta pôvodu, napr. Chianti Colli Senesi (z okolia Sieny), Chianti Colli Fiorentini (z okolia Florencie). Na výrobu vína sa donedávna používalo množstvo odrôd a smelo sa miešalo biele a červené. Najčastejšie odrody vždy boli sangiovese, mammolo, trebbiano, canaiolo.

Znovuzrodenie Chianti

Po druhej svetovej vojne sa toto víno kupovalo najčastejšie v baňatej fľaši opletenej slamou. Obsah nebol nijako oslnivý, víno bolo lacné a nepredávalo sa dobre. Veď ešte aj tá fľaša mala názov fiasco. Znovuzrodenie tohto vína sa udialo až v posledných asi dvadsiatich rokoch, keď sa odrodová skladba zúžila a výrobcovia začali používať moderné technológie na spracovanie hrozna. Dnes sa Chianti považuje za to najtypickejšie, čo v Talianskom víne existuje a je esenciou odrody sangiovese. Oblasť Chianti Classico má svoje združenie výrobcov s etiketou Gallo Nero, ktorí strážia kvalitu výroby a sú zárukou, že vo fľaši je to pravé Chianti. Ich čierny kohút v červenom kruhu na hrdle fľaše je neprehliadnuteľný. Za vlajkonosičov Chianti je považovaná rodina Ricasolli, ktorá sa tu vínu venuje asi od roku 1141 a pripisuje si vytvorenie receptu na toto víno v 19. storočí.

DOCG ( Označenie pôvodu kontrolované a zaručené )

Špeciálnou kategóriou červeného vína sa chváli mestečko Montepulciano. Samotné mesto vyniká typickým toskánskym šarmom a víno je presne také isté. Víno sa volá Vino Nobile di Montepulciano, robí sa hlavne z odrody sangiovese a hrdí sa vôbec prvým označením DOCG v Taliansku. DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) je najvyššia kategória ochrany pôvodu a kvality vína v Taliansku. Vino Nobile ho má od roku 1980. Vďaka vynikajúcej geografickej polohe na juhu Toskánska, na juhovýchod od Sieny, dlhému zreniu v sudoch a výberu hrozna sa tu darí robiť skutočne výborné vína, ktorých cena je často nižšia ako je to v prípade slávnejších vín z oblasti Chianti. Víno je v predaji až po troch rokoch od zberu alebo dokonca štyroch, ak je zaradené ako Riserva. Vína sú určené na pitie do 10 rokov po zbere. Ak sa zdá niekomu dlho čakať, existuje ľahšia, ovocnejšia verzia, ktorá sa volá Rosso di Montepulciano, ktorá prichádza na trh už po necelých dvoch rokoch a je určená na skorú konzumáciu. Na degustácie vína je výborným miestom samotné Montepulciano, kde majú mnohé vinárske rodiny vlastné obchodíky nielen s vínom, ale aj inými lokálnymi produktami.

Vraj najlepšie víno - Brunello di Montalcino

Za jedno z najlepších vín v Taliansku sa považuje Brunello di Montalcino. Milovníci vína vedia, že je to veľké, husté, červené, drahé a dlhotrvajúce víno. Robí sa v iba v malej oblasti okolo mesta Montalcino, na juh od Sieny, na jeho výrobu sa môže používať výlučne odroda sangiovese. Zreje dlho v sudoch a vo fľašiach, na trh sa dostáva v piatom roku po zbere. Jeho trvanlivosť v pivnici je legendárna, v najlepších ročníkoch spoľahlivo vydrží aj 25 rokov. Výrobou Brunella sa zapodieva 250 firiem, od malých rodinných vinárstiev s pár hektármi až po veľkovýrobcov ako Banfi so stovkami hektárov vinohradov. Za „vynálezcu“ Brunella sa považuje rodina Biondi-Santi a za prvý ročník 1863. Z ostatných ročníkov sú veľmi dobre hodnotené 2004, 2007 a 2010. Cestami okolo Montalcina sa turista dostane podľa smerových tabuliek k mnohým vinárskym podnikom, lepšie je si však návštevu dohodnúť telefonicky, lebo nie všade býva permanentný personál. V meste Montalcino je zasa veľa vinoték so širokou ponukou miestnych vín, ktoré vám dovezú kdekoľvek na zemeguli (za patričný poplatok). Existujú tie isté varianty ako v predošlom prípade, teda lacnejšie Rosso di Montalcino a drahšie Brunello di Montalcino Riserva.

Supertuscans

Vinárskym extrémom je v Toskánsku kategória vín, v angličtine známa ako Supertuscans. V stručnosti sú to vína z medzinárodných (francúzskych) odrôd, vyrábané mimo tradičných pravidiel a postupov. Dosahovaná kvalita a cena sú na špičke. Koncentrácia vinárstiev špecializovaných na super toskánske vína je v Bolgheri, na juh od Pisy. Zakladateľom tejto novej kategórie vín je víno Sassicaia.

Famózne víno k famóznemu jedlu

Taliani si svoje toskánske vína užívajú zriedka samotné, väčšinou ich konzumujú k miestnemu jedlu, ktoré je takisto famózne. Šunky, syry, mäso na všetky spôsoby, to sú najlepší priatelia toskánskych vín. Ak máte cestu na juh, skúste dobre vyzreté Brunello, napríklad ročník 1997 a k tomu bistecca alla fiorentina, vyše kilový T-bone steak z miestneho dobytka. Na túto skúsenosť len tak nezabudnete. Dá sa aj zdieľať vo dvojici.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej