Vinári

Abel

Abel

Celé meno firmy je Weingut Ferdinand Abel. Rodina Abelovcov sa venuje výrobe vína v Rheingau už od 17. storočia.

Can Ràfols dels Caus

Can Ràfols dels Caus

Vinársky podnik založil na rodinnom majetku v španielskej oblasti Penedès Carlos Esteva v roku 1979. Na ploche asi 50 hektárov sa tu pestujú domáce i medzinárodné odrody hrozna.

Cave Vinicole Hunawihr

Cave Vinicole Hunawihr

Vinárske družstvo v malebnej alsaskej dedine Hunawihr bolo založené už v roku 1954.

Château St Pierre

Château St Pierre

Rodinné vinárstvo Château St Pierre je od začiatku 20. storočia v rukách rodiny Victorovcov. Pestujú hrozno na 55 hektároch vinohradov väčšinou juhozápadnej orientácie. Samotné Château je budova so základmi z 11. storočia.

Coppi

Coppi

Vinárstvo Coppi vďačí za svoj vznik mužovi menom Antonio Coppi, ktorý ako enológ natoľko veril v potenciál vín z Apúlie, že začal s ich fľaškovaním a predajom do sveta.

Croce di Mezzo

Croce di Mezzo

Majetok Croce di Mezzo leží iba 2 kilometre na juh od mestečka Montalcino, v malebnom zelenom údolí, neďaleko kláštora z 9. storočia San Antimo a za susedov sa tu považuje rodina Biondi Santi, ktorá zadefinovala Brunello di Montalcino. Rodina Nannetti v Croce di Mezzo začala robiť Brunello di Montalcino v roku 1971.

Drappier

Drappier

Počiatky firmy siahajú do začiatkov 19. storočia. Firma má síce pivnice aj v Remeši, ale vinohrady sa rozprestierajú v okolí dediny Urville v šampanskej podoblasti Aube.

Familia Martínez Bujanda

Familia Martínez Bujanda

Rodina Bujandovcov začala svoje vinárske impérium budovať v roku 1889 v mestečku Oyón, v oblasti Rioja. Dnes tu prevádzkujú vinárstvo s menom Viña Bujanda, ktorému patrí 120 hektárov vinohradov.

Fanti

Fanti

V obchode s vínom v Montalcine som si vypýtal niečo v slušnej kvalite za dobrú cenu. Jedno z ponúkaných vín bolo aj Brunello di Montalcino z Tenuta Fanti, ktoré som predtým nepoznal. Víno sa mi páčilo a tak som si pri najbližšej ceste do Toskánska dohodol návštevu u výrobcu.

Ghislain Kohut

Ghislain Kohut

Meno Kohut nepatrí zrovna k typickým menám vo Francúzsku. Do Burgundska sa dostalo s pradedom Ghislaina, pochádzajúcim z Poľska.

Hirtl

Hirtl

Rodinné vinárstvo Hirtl nájdete v rakúskom mestečku Poysdorf, uprostred vinárskej oblasti Weinviertel, ktorá je najväčsím územím, kde sa pestuje odroda veltlín zelený (Grüner Veltliner). V typickom rodinnom podniku sa Martin Hirtl stará o vinohrady a výrobu vína, jeho Manželka Andrea má na starosti ekonomiku a obchod.

Il Macchione

Il Macchione

Bratia Leonardo a Simone hospodária na šiestich hektároch vinohradov v lokalite Le Caggiole, kúsok od Montepulciana. vinohrady sa rozprestierajú na kamenistom kopci s nadmorskou výškou 350 metrov. Poloha vinohradov zaisťuje striedanie denných a nočných teplôt, čo má vplyv na výslednú aromatiku vín.

Lavau

Lavau

Rodina Lavau pochádza zo St. Emilion a je aktívna v obchode s vínom po niekoľko generácií od Bordeaux po Tunisko. Momentálne sústreďujú svoj potenciál na oblasť údolia Rhony.

Máté

Máté

Na dovolenke v Taliansku som kamarátovi musel odňať knižku, z ktorej celý týždeň citoval historky nejakého Maďara, ktorý vyrába v Toskánsku víno. Teda Brunello di Montalcino, aby bolo jasné.

Neustifter

Neustifter

Rodina Neustifterovcov vyrába víno od roku 1930 v rakúskej oblasti Weinviertel, v mestečku Poysdorf.

1 2