Can Ràfols dels Caus

 

 

 

Vinársky podnik založil na rodinnom majetku v španielskej oblasti Penedès Carlos Esteva v roku 1979. Na ploche asi 50 hektárov sa tu pestujú domáce i medzinárodné odrody hrozna.

Špičkové vína sú typické zmesi odrôd z Bordeax – Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon. Najlepšie vinohrady majú cez 40 rokov a vína sa nechávajú dostatočne dlho vyzrievať v sudoch aj vo fľašiach. Dôraz na najvyššiu kvalitu sa kladie v každej fáze procesu od vinohradu po pivnicu. Nízke výnosy, ručný zber, bio certifikácia, minimum času na prepravu úrody, gravitačná pivnica. A to sú len detaily, ktoré robia toto vinárstvo výnimočné. 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej