Cave Vinicole Hunawihr

 

 

 

Vinárske družstvo v malebnej alsaskej dedine Hunawihr bolo založené už v roku 1954.

Dnes patrí medzi najlepšie spoločenstvá pestovateľov viniča vo Francúzsku. Družstvo spracováva iba hrozno od 130 podielnikov, ktorí hospodária spolu na 200 hektároch vinohradov. Pestujú všetky povolené alsaské odrody – rizling, tramín, silván, pinot gris, pinot noir…V portfóliu majú vína z Grand Cru vinohradov Rosacker, Froehn, Sporen, Schoenenbourg, Osterberg. Vína sa vyznačujú vynikajúcim pomerom cena/kvalita.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej