Croce di Mezzo

 

 

 

Majetok Croce di Mezzo leží iba 2 kilometre na juh od mestečka Montalcino, v malebnom zelenom údolí, neďaleko kláštora z 9. storočia San Antimo a za susedov sa tu považuje rodina Biondi Santi, ktorá zadefinovala Brunello di Montalcino. Rodina Nannetti v Croce di Mezzo začala robiť Brunello di Montalcino v roku 1971.

Produkcia Brunella je klasická, víno dozrieva vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba. Celková výmera vinohradov je 12 hektárov a okrem Brunella sa ešte vyrába Rosso di Montalcino a experimentuje sa tu s barikovým Crociato Nero. Toľko k technickej špecifikácii.

Praktický život v Croce di Mezzo vyzerá oveľa pestrejšie. Na rodinnom majetku sa realizujú všetci členovia klanu - Fiorella, Paolo, ich deti Barbara a Roberto. Hlavné slovo má vo všetkom pani domu – Fiorella. Dáma v najlepších rokoch riadi ubytovanie pre turistov v agriturisme pre asi 30 ľudí, prenajíma konferenčné priestory, poskytuje kurzy varenia toskánskej kuchyne, predsedá združeniu výrobcov olivového oleja, organizuje svadby pre rodinu aj zákazníkov z cudziny, či blízkeho okolia. Vyzerá, že má energiu za desiatich a k tomu sa stále usmieva a rozhadzuje tie talianske bonmoty o tom, ako dobre vyzeráte a ako sú všetci radi, že vás znovu vidia. Jej svadobný biznis zašiel tak ďaleko, že zakúpila kostol. Taký malý. Skorej kaplnku. Ale vlastný. Brunello di Montalcino Croce di Mezzo pravidelne dostáva vysoké hodnotenia z časopisov ako Decanter a možno ho zaradiť k slušnej strednej triede. Nemá ambíciu stať sa nejakou ikonou, ale poskytuje vysoký štandard za rozumnú cenu. Keď sa mi podarilo zúčastniť sa vertikálnej degustácie ich desiatich ročníkov, došlo mi, že to víno je hodné viac, ako je jeho aktuálna cenovka, akurát si naň treba pár rokov počkať, aby sa ukázalo.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej