Lavau

Rodina Lavau pochádza zo St. Emilion a je aktívna v obchode s vínom po niekoľko generácií od Bordeaux po Tunisko. Momentálne sústreďujú svoj potenciál na oblasť údolia Rhony.

Pod značkou Lavau sa dajú nájsť vína od jednoduchých základných Côtes du RhôneCôtes du Rhône Village aj dedinské apelácie Rasteau, Gigondas, Crozes Hermitage, Châteauneuf du Pape, Côte Rôtie a ďalšie špeciality. Vína, ktoré vyrábajú, sú moderné, dobre odprezentované, majú iskru a sú cenovo prístupné.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej