Nothnagl

 

Anton Nothnagl vyrába vlastné víno od roku 1997. Odvtedy to dotiahol na spoľahlivého dodávateľa typických suchých bielych vín, v ktorých sa odráža kopec roboty, terroir oblasti a počasie v danom roku, ktoré ovplyvňuje finálnu kvalitu vína.

Rodina Nothnaglovcov vlastní 8 hektárov vinohradov v chotári dediny Spitz, v malebných kopcoch najslávnejšej rakúskej vinohradníckej oblasti Wachau. V produkcii vinárstva je možná nájsť iba vína na úrovni Federspiel Smaragd, nižšie kvalitatívne úrovne sa tu nerobia. Najväčšia pozornosť sa tu venuje odrode rizling rýnskyveltlín zelený. Veľmi dobrú úroveň majú aj vína z odrôd chardonnay, pinot blancsauvignon blanc. Objem produkcie rodiny Nothnaglovcov je pomerne malý, už v máji je väčšina vín predaná.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej