Sassi

V roku 1997 si penzionovaný americký inžinier Angelo Sassi splnil sen a kúpil si maličký vinohrad na okraji mestečka Neive, v oblasti Barbaresco. Na rozlohe 1,5 hektára pestoval odrody dolcetto a nebbiolo a vyrábal z nich pôvabné vína.

V roku 2013 sa zo zdravotných dôvodov vzdal vinárstva a odsťahoval sa do Kalifornie. Firmu prebral mladý vinársky odborník Davide Carniel, ktorý sa vinohradu San Cristoforo venuje s osobným zanietením a profesionálnymi znalosťami vo svojom voľnom čase. Vína sú na špičkovej kvalitatívnej úrovni a pritom rarity, kvôli malej produkcii, ktorá sa zvyčajne rýchlo vypredá priamo spotrebiteľom.  

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej