Tamaral

Vinársky podnik Bodegas y Viñedos Tamaral založila rodina De Santiago v roku 1997 na najlepších pozemkoch v oblasti Ribera del Duero. Od prvej spracovanej úrody vína dosahujú veľmi dobré hodnotenia nielen na lokálnych súťažiach vín, ale aj u uznávaných medzinárodných kritikov médií ako Decanter alebo Wine Advocate.

Niektoré vinohrady, ktoré firma obhospodaruje, sú až 100 rokov staré a ležia v nadmorskej výške 900 metrov. Dominantnou odrodou je Tempranillo a víno iba červené. Výsledkom práce vinárov z Tamaralu sú bohaté červené vína s veľkým zrecím potenciálom.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej