Terres d'Hachène

 

Vo Francúzskej oblasti Languedos Rousillon sa dorába veľké množstvo základných vín, ale nájdu sa aj vinári, ktorí majú vyššie ambície, ako produkovať víno na kvantitu.

Medzi nich patrí aj majiteľ Terres d'Hachène, švajčiarsky bankár Horace Pictet, ktorý sa tu rozhodol vyrábať prémiové vína bez kompromisov. Na túto úlohu angažoval super-talentovanú vinárku Anne Chomel, ktorá má voľnú ruku pri tvorbe vín. Červené sú kuvé z odrôd syrah, cabernet sauvignon, merlot, grenache, mourvedre, starostlivo namiešané a citlivo vyzrievané v sudoch presne podľa potreby. S vínami sa nikde neponáhľajú a preto sú k dispozícii až vtedy, keď sú zrelé na pitie.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej