Val d’Oca

 

 

Celým menom Cantina Produttori di Valdobbiadene bola zložená v roku 1952 ako družstvo pestovateľov hrozna za účelom jeho spracovania na šumivé víno.

Dnes má toto zoskupenie 576 členov a obhospodaruje spolu vyše 700 hektárov viníc, z čoho je 90% Glera, odroda určená exkluzívne na výrobu Prosecca. Ročná produkcia tohoto výrobcu je úctyhodných 11 miliónov fliaš. Veľkému objemu výroby je prispôsobená aj technológia, ktorá je na špičkovej úrovni a zároveň poskytuje dostatočné spracovateľské kapacity. Pretože zber úrody robia všetci naraz, teda v krátkom období asi iba dvoch týždňov, nápor na spracovateľské kapacity je mimoriadny a jediný možný spôsob, ako sa tým vyrovnať, je špičkové vybavenie a organizácia práce. Hrozno sa najprv analyzuje a po vyložení sa ihneď spracúva na tiché víno, ktoré sa skladuje v nádobách o objeme až 30 tisíc litrov. Druhotná fermentácia sa prevádza postupne v priebehu celého roka, aby sa do fliaš dostalo vždy čerstvé. Prosecco v súlade s filozofiou, ktorú presadzujú miestni – Prosecco sa má piť mladé, aby vynikla jeho sviežosť. Cantina Produttori di Valdobbiadene vyrába celé spektrum Prosecca v fľašiach rôzneho formátu, ponúka vynikajúcu kvalitu za prijateľnú cenu.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej