Waldschütz

 

Rodina Waldschützovcov pestuje hrozno v rakúskom údolí Kamptal a vyrába víno v dedinke Strass, miestna časť Elsarn už v štvrtej generácii vinárov. Tento nenápadný, bohom zabudnutý kraj je známy svojimi sviežimi bielymi vínami.

Reinhard Waldschütz s manželkou a synom obhospodarujú 22 hektárov vinohradov, kde sa vyskytujú biele i červené odrody, ale ich najkrajšie vína sú predsa len biele z odrôd veltlín zelenýrizling rýnsky. Reinhard vie vyčariť z oboch odrôd fantasticky čerstvé, ale odrodovo veľmi typické vína, ovocno voňavé a pitné ako voda z lesnej studničky. Je vidno, že použitie moderných technológií riadeného kvasenia nemusí vždy rezultovať do uniformných vín, kde všetko splýva v neidentifikovateľnej vôni a chuti. V prípade Waldschützových vín je vidno, ako s citom balansuje so surovinou a technológiami, aby dosiahol maximum z každej odrody. V Rakúsku tento veselý chlapík požíva veľmi dobrú povesť za svoje svieže vínka.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej