Wegeler

Rodinné vinárstvo Wegeler sídli v dvoj-dedine Oestrich – Winkel uprostred vinohradníckej oblasti Rheingau. Firma je v biznise s vínom 130 rokov a je jediná, ktorá sa môže pochváliť vinohradmi v Rheingau aj na Mozele. Súčasná produkcia je 400 až 500 tisíc litrov vína ročne. Cenník obsahuje zo 30 položiek, rôznych kategórii vín z jednej odrody. Tí ľudia nerobia nič iné, iba rizling. Suchý, polosuchý, polosladký, sladký, šumivý. A robia ho teda dobre.

Od ročníka 2012, uplatňujú nové nemecké označovanie vín. Systém pripomína burgundský, pozostáva zo štyroch úrovní, ktoré reflektujú územie, kde bolo hrozno pestované. Prekvapivo vysokú kvalitu má už základné regionálne víno, tzv. Rheingau Gutswein, ktoré je svieže a priame, s nižším obsahom alkoholu a prevládajúcimi kyselinami nad zvyškovým cukrom. Ideálne víno na leto. Keď aj jednoduché veci robia majstri, je z výsledku zážitok.

Dedinské vína

Ďalšia kategória vín sú dedinské vína - Ortswein. Wegelerovci majú vinohrady v katastri Johannisberg, Oestrich v Rheingau a v Graachu na Mozele, odkiaľ pochádzajú ich dedinské vína. Klasický rýnsky suchý kabinetný rizling s primeranými kyselinami a zvyškovým cukrom. Aromatický tak akurát, alkoholu pomenej, na rozdiel od polosladkých verzií, ktoré sú bežnejšie v regióne. Wegelerovci sú braní za priekopníkov suchých rizlingov a tradície sa držia už vyše 30 rokov. Kto by to bol povedal, že suchý rizling pred 30. rokmi bola úplná rarita v Rheingau. Wegelerovci disponujú vinohradmi v 30-tich Grosse Lage vinohradov. Komerčne sú dostupné vína iba z niektorých, ako Rothenberg alebo Doctor, ak mám menovať iba tie najlepšie z najlepších. Ako špecialitu produkcie je možné uviesť archívnu sériu vín vyzrievaných vo fľaši aspoň 15 rokov. Všetky vína z tejto Vintage Collection sú pred opustením pivnice vybavené novými korkovými zátkami, aby mal zákazník 100%-nú istotu, že víno bude v najlepšom možnom stave a mohol si vychutnať originalitu starého rizlingu.

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej