Weinrieder

 

 

V rakúskej vinárskej oblasti Weinviertel, známej svojimi excelentnými veltlínmi, nájdete mnoho vinárov s priezviskom Rieder. Snáď preto si Friedrich Rieder z Kleinhadersdorfu, miestna časť Poysdorfu, mierne upravil priezvisko v mene firmy, ktorá sa volá Weinrieder.

Nomen omen sa tu naozaj prejavuje osudovo. Rodina žije vínom a robia ho tak dobre, že si ich všimli aj v ďalekom zahraničí. Friedrich Rieder totiž pracuje s lokálnou surovinou neortodoxným spôsobom a prináša vína z miestnych tradičných odrôd veltlínske zelenérizling vo veľmi zaujímavých podobách. Vína Weinrieder si našli svoje miesto na vínnych kartách reštaurácií michelinovských kuchárov ako Heston Blumental (Fat Duck), Wolfgang Puck  (Spago v Hollywoode), Dieter Müller. Popri experimentoch sa na Weinriedorovské vína dá spoľahnúť aj ako na vynikajúcu klasiku, rešpektujúcu miestny DAC kódex.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej