Bordeaux 1855

Klasifikácia Bordeaux vín z roku 1855. V zložitej spleti asi 12.000 značiek a vyše 50 apelácií v oblasti Bordeaux sa ako obelisk nad krajinou týči označenie Grand Cru Classé 1855. Toto označenie môže používať iba 61 červených vín v piatich kategóriách a 25 bielych vín v troch kategóriách. Niekedy sa im jednoducho hovorí aj Grand Cru Classé.

Je na zamyslenie, že po viac ako 150 rokoch sa spoliehame na akúsi klasifikáciu zahŕňajúcu menej ako jedno percento výrobcov vína v Bordeaux, ktoré má 113.000 ha vinohradov a produkuje 6 miliónov hektolitrov vína ročne, čo je, len tak na okraj, rádovo viac ako celá slovenská spotreba. Celá klasifikácia v roku 1855 je priam historický počin spomínaný v učebniciach a vinárskych encyklopédiách. Začalo sa to objednávkou samotného francúzskeho cisára Napoleona III, ktorý sa v roku 1855  rozhodol zorganizovať v Paríži Všeobecnú výstavu, akési Expo 19. storočia. Išlo vlastne iba o to, aby sa Francúzi pochválili pred svetom, akí sú šikovní. Ale preto, že sa okrem vína prakticky nemali čím pochváliť, cisár rozhodol, že tam to víno teda bude a bude tam to úplne najlepšie. Čestnou úlohou samotného výberu bola poverená Obchodná komora v Bordeaux , ktorej členovia boli z tejto pocty na mŕtvicu. Vychytralo sa zbavili horúceho zemiaka tak, že ho podsunuli organizácii obchodníkov s vínom Syndicat des Courtiers. Obchodníci po dvoch týždňoch bezsenných nocí vyprodukovali slávny zoznam. V origináli obsahoval 58 červených vín pozostávajúcich zo 4 prvých, 12 druhých, 14 tretích, 11 štvrtých a 17 piatych Cru. Všetky červené vína pochádzali z Médocu s jedinou výnimkou – Château Haut Brion.

Pre lingvistických entuziastov predkladám možnosť vyzúriť sa na preklade výrazov Première Cru (1ère Cru), Deuxième Cru (2ème Cru), Troisième Cru (3ème Cru), Quatrième Cru (4ème Cru), Cinquième Cru (5ème Cru). Dá sa použiť aj kategória, lebo nič iné to nie je. To, že tento počin spôsobí smršť konfliktov, bolo jasné od prvého dňa existencie zoznamu. A to, že táto téma aj po 150 rokoch spôsobuje búrlivé diskusie, len dokazuje, do akého veľkého osieho hniezda ctihodní obchodníci zapichli. Na prvý pohľad je vidno nesúlad v počtoch Cru vtedy a dnes. Zvýšenie počtu na dnešnú úroveň bolo dosiahnuté normálnym delením majetkov.

Jediná oficiálne vykonaná zmena v zozname nastala v roku 1973, keď Château Mouton Rothschild bolo preradené z kategórie 2 do kategórie 1. Neviem si ani predstaviť, koľko to bankárov stálo, aby uplatili légie francúzskych úradníkov, kým im to schválili, hlavne keď to trvalo 50 rokov, kým to dostali. Dnes zoznam z roku 1855 pomáha identifikovať špičkové vína v mori ostatných, i keď poradie sa po 150 rokoch predsa len dosť premiešalo. Nedotknuteľných zostáva prvých 5 vín, kde kvalita rokmi nepoľavuje a odráža ju aj cena. Tie sú jasné:

Lafite-Rothschild
Latour
Margaux
Haut-Brion
Mouton-Rothschild

 

V tesnom závese je tzv. skupinka super-dvojok, kde sa podivuhodne nie všetky vína pôvodne nachádzali v druhej kategórii:

 

Cos d'Estournel
Pichon-Longueville Comtesse de Lalande
Pichon Longueville Baron
Leoville-Las-Cases
Ducru-Beaucaillou
Palmer (pôvodne 3ème Cru)

A potom už nasleduje celkom slušný prepletenec kvality vyjadrenej v cene, kde niektoré 5ème Cru môže byť drahšie ako 3ème Cru.

Zaujímavú tabuľku zostavil kolektív autorov francúzskeho časopisu La Revue du Vin de France v roku 2005, pri príležitosti 150. výročia od vzniku originálneho zoznamu. Autori urobili vlastný zoznam, kde sa vyskytlo niekoľko vín, ktoré v pôvodnom zozname neboli, a naopak, niektoré vína z pôvodného zoznamu označili ako deklasifikované. Tento zoznam je tiež užitočný ako študijný materiál a výborná pomôcka pri nákupoch vín naslepo (bez možnosti degustácie), napr. v supermarketoch. A dá sa mu veriť, lebo stále platí, ako hovoria Angličania: “French are never wrong”.

 

 

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej