Legendy vo fľaši

Existujú vína legendy a Legendy. Ktoré sú to tie najslávnejšie, najlepšie, najdrahšie?

Ak má cena určovať kvalitu vína, potom asi tie najdrahšie by mali byť aj najlepšie, ale ešte sú kultové vína, ktoré majú asi jednoducho dobré PR a preto sa prezentujú ako to najlepšie a je po nich dopyt. Vo vínnych lístkoch reštaurácií sa často predvádzajú ich majitelia tým, že majú všetky najlepšie vína z jednotlivých krajín pokope.

Z Kalifornie je v zozname najlepších určite víno Opus One.

Túto značku založili v Kalifornii dve ctihodné vinárske osobnosti – Robert Mondavi z Kalifornie a barón Philippe de Rothschild z Bordeaux, konkrétne zo Château Mouton Rothschild. Prvé víno, ktoré sa dostalo na trh, bolo z ročníka 1979 a bolo to typické cuvée z Bordeaux odrôd. Použilo sa celé spektrum odrôd – cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot, malbec, petit verdot. Dominoval samozrejme cabernet sauvignon, odroda nesmierne úspešná v Kalifornii už pár rokov predtým. V čase uvedenia na trh bolo toto víno najdrahším vínom z Kalifornie. Na vyzrievanie vína sa používajú francúzske barikové sudy, čo vínu dodáva značnú jemnosť v porovnaní s mohutnejšími vínami „od susedov“, kde sa používa americký dub na sudy. Celková doba zretia v sudoch je v súčasnosti 17 mesiacov. Víno sa zvyčajne pije dosť mladé, čo nie je hriech, ale jeho zrejúci potenciál je kľudne 20 rokov po zbere.

Od roku 2004 vlastní značku Opus One firma Constellation Brands, ktorá patrí k najväčším svetovým výrobcom vína, piva a destilátov s výrobou po celom svete. Obrat firmy sú asi 4 miliardy dolárov ročne a patrí jej okolo 200 značiek ako Ravenswood, Inniskilin, Black Velvet Canadian Whisky a iné. Dnešná produkcia vína Opus One je asi 300 000 fliaš a predávajú sa za ceny v priemere okolo 150 USD ako mladé vína. Opus One je kultové víno, ale nie je zďaleka na úplnom vrchole toho, čo v Kalifornii dokážu. Existuje víno, ktorého cena je vyše desaťnásobkom Opus One za fľašu, jeho produkcia je tak 6 000 fľašiek, kupuje sa na aukciách alebo sa naň čaká v poradovníku u výrobcu (predávajú sa maximálne 3 fľaše na osobu). Ceny v aukciách atakujú hranicu 2 000 dolárov a táto vec sa volá Screaming Eagle. S Opus One majú spoločné bydlisko – Oakville a ešte kabernetový základ. Vinárstvo existuje od roku 1986 a prvý ročník tohto kultového vína na trhu bol 1992. A hneď dostal od Roberta Parkera 99 bodov. To je ako vyliezť z temnoty a objaviť sa na vrchole K2. Zakladateľka firmy Jean Phillips predala v roku 2006 podnik, ktorý pokračuje vo výrobe exkluzívnych vín z 20 hektárového vinohradu.

Z Francúzska sa do kolónky „najlepšie a najdrahšie“ určite dostane legenda Château Petrus.

Nie je síce ani najraritnejšie ani jednoznačne najdrahšie, ale určite je to legenda. Château Petrus vlastne ani nemá nárok na názov Château , lebo sa tu nenachádza žiadny zámok, ako je to v Bordeaux zvykom. Vzhľadom nenápadné miesto je však domovom jedného z najlepších a najdrahších vín na svete. Vinohrad leží na pravom brehu rieky Gironde v Bordeaux, čo automaticky znamená,že dominantná odroda v tomto víne je merlot, do ktorého sa občas primiešava do 5% odrody cabernet franc. Rozloha vinohradov je dnes slabých 12 hektárov a ročne sa tu vyrobí priemerne 30 tisíc fliaš vína, ktoré sa okamžite po vypustení na trh predáva za viac ako tisíc euro, staršie ročníky atakujú svetové rekordy. Dostať sa k fľaške Petrus 1945 alebo 1961 je takmer nemožné, ak má kupujúci rozpočet menej ako 10 000 EUR. Jeden by sa pýtal, že prečo. Kvalita vína určite závisí od miesta, kde sa pestuje, na kvalitu vplývajú faktory ako pôda, klíma, a všetko okolo, čo Francúzi volajú terroir. V tomto prípade určite výnimočné miesto, ale nielen to. Starostlivosť o vinohrad a najmenšie detaily pri výrobe vína sú takisto nezanedbateľné. Víno sa v Château Petrus robí dokázateľne už od roku 1837, po zmenách vlastníkov ho od roku 1945 riadi a od roku 1961 vlastní rodina Moueix, ktorá sa postarala o súčasný status. Výnosy sa udržujú nízke, starostlivosť o vinohrady je extrémne závislá od ručnej práce, majitelia neváhajú investovať do čohokoľvek, čo pomôže zvýšiť kvalitu produkcie. O výrobe tohoto vína kolujú legendy. Hrozno sa napríklad zberá zásadne popoludní, keď sú strapce suché. Ak to kvôli počasiu nejde, suší sa vrtuľníkmi. Teda už dnes nie, ale vraj boli také pokusy v minulosti. Víno vyzrieva 2 roky v nových sudoch a jeho životnosť je odhadovaná na dobrých 50 rokov.

Čo už môže tomuto konkurovať? Možno ambiciózny sused Château Le Pin, s ešte menšou produkciou, ale zásadne cenami o 10% vyššími a podobnými kvalitatívnymi parametrami. Možno Château d’Yquem, sladké biele víno, ktoré je ešte legendárnejšie, než Château Petrus, lebo ešte dnes sa obchoduje s fľašami d’Yquem starými viac ako 200 rokov.  

Vo Francúzsku majú však aj iné Legendy pre naozajstných znalcov. Najväčšia trofej pochádza z Burgundska, robí ho firma Domaine de la Romanée-Conti (skratka DRC) a meno vína znie jednoducho Romanée-Conti. Hrozno na toto víno sa pestuje v maličkom vinohrade o veľkosti 1,63 hektára na južnom svahu v oblasti Côte de Nuits v Burgundsku. Pestuje sa v ňom výlučne odroda pinot noir a na prvý pohľad sa vinohradík nelíši od susedov Richebourg alebo La Tâche, ktoré majú kultový status o jeden bod nižšie ako samotné Romanée-Conti. Okolo celého vinohradu sa vinie nízky kamenný múrik, ktorý je z vonkajšej strany lemovaný záhonom kvetov. Starostlivosť o tento vinohrad ďaleko presahuje park alebo predzáhradku rodinného domu. Miesto pre pútnikov vyznačuje kamenný kríž vpravo dolu pri ceste. Turisti sa zastavia, málokto sem meria cestu len tak. Kultové miesto, pre kultové víno. Robia ho tu už vyše 400 rokov a vždy bolo niekoľkonásobne drahšie ako priemer v okolí. Svoje výnimočné renomé si drží od začiatku 18. storočia. Dnes sa ročne priemerne vyrobí približne 5000 fliaš vína a ceny sú aj za mladé ročníky okolo 10 tisíc euro. Na ilustráciu ceny z aukcie konanej 12. decembra 2011. 55 fliaš zo všetkých vyrobených ročníkov od roku 1952 po 2007 DRC Romanée Conti (ročník 1968 nebol uvedený na trh) sa predalo za 813 333 USD.

Zo Španielska sa na vínnych lístkoch vyskytuje ako „najdrahšie španielske víno“ Vega Sicilia Unico.

Vega Sicilia Unico sa pestuje v oblasti Ribera del Duero, ktorá je známa vynikajúcou kvalitou červených vín predovšetkým z odrody tempranillo. Vega Sicilia bola založená v roku 1864 a od začiatku sa tu experimentovalo s odrodami privezenými z Bordeaux, hlavne cabernet sauvignonmerlot, ktoré sa používajú dodnes. Vlajková loď vinárstva Vega Sicilia Unico je typicky zmes 80% tempranillo a 20% cabernet sauvignon. Vína vyzrievajú veľmi dlho a na predaj sú až po desiatich rokoch od zberu, niekedy dokonca neskoršie. Posledný dostupný ročník je 1999, ktorý je v predaji od roku 2009. Víno sa vyrába iba v lepších rokoch, pred rokom 1999 to boli 1995, 1994, 1991. Víno z ročníka 1999 strávilo v rôznych sudoch spolu vyše sedem rokov, zvyšok vo fľaši, tohto ročníka sa vyrobilo približne sto tisíc fliaš. Ceny „mladých“ ročníkov začínajú na 200EUR. Zaujímavosťou vinárstva je meno, ktoré sa zvykne stotožňovať s talianskym ostrovom Sicília. Miestni však tvrdia, že je to meno svätej Cecílie, patrónky hudobníkov, kto dal usadlosti meno. Rodina Alvarezovcov, ktorí sú vlastníci Vega Sicilia okrem iných vlastí aj maďarského výrobcu tokajských vín, firmu Oremus. Má aj Španielsko kultovejšie víno ako legendárnu Vega Siciliu Unico? Jasné, že má. Že to víno robí Dán? Nie je problém. Niečo na ňom musí byť, keď sám Robert Parker o ňom napísal, že je to jedno z najväčších vín, ktoré kedy pil. Robí sa v Dominio de Pingus, víno sa volá jednoducho Pingus a je robené z čistej odrody tempranillo v oblasti Ribera del Duero. Hovoril som už o tom, že tam robia najlepšie španielske vína, že?

Slovné spojenie „dánsky vinár“ znie skoro ako terchovský lovec veľrýb, ale taký človek naozaj existuje. Volá sa Peter Sisseck a od roku 1993 pôsobí v Španielsku. Ročníkom 1995 sa začala písať kapitola jeho vína Pingus, ktoré hneď dostalo od Roberta Parkera 98 bodov. Vysoké hodnotenia od váženého kritika trvajú dodnes, ročník 2004 dostal rovnú stovku. Rozloha vinohradov je asi 6 hektárov, z ktorých sa vyrobí asi 6000 fliaš vína ročne, v slabých ročníkoch žiadne. Vinohrady majú vek 65 až 70 rokov, čo je pravdepodobne najdôležitejšou príčinou vysokej kvality tohto vína. Cena Pingusu nie je astronomická, 400 EUR je síce dvakrát viac ako stojí Vega Sicilia Unico, v porovnaní so špičkami z Bordeaux je to však len zlomok ceny. Kultovosť tohto vína spočíva v malej produkcii a jeho nedostupnosti.

Z talianskych vín si najviac reštauratéri považujú víno Sassicaia. A možno ešte jeho súputníka Ornellaia.

Sassicaia je víno z netalianskych odrôd, vypestovaných na severovýchode Toskánska, v okolí mestečka Bolgheri, Na svahoch otočených západným smerom k Stredozemnému moru. Typická skladba vína je cabernet sauvignon (85%) a cabernet franc (15%), víno vyzrieva 12 mesiacov v sudoch z amerického a francúzskeho duba. Aktuálna ročná produkcia je 200 000 fliaš, cena jednej sa pohybuje nad 150 EUR. Legendárny status tohoto vína je hlavne v jeho priekopníckej úlohe na scéne talianskych vín, pretože nabúralo zaužívaný systém, stalo sa konkurenciou francúzskym vínam a založilo kategóriu „super toskánskych“ vín. Okrem iného, stalo sa vzorom pre ďalších výrobcov, ktorí v Bolgheri začali úspešne pestovať francúzske odrody a vyrábajú z nich perfektné vína. Prvý je však iba jeden a v tomto prípade je to Sassicaia. Samotní Taliani majú aj iné superhviezdy. Na domácej scéne by možno zvíťazil Giuseppe Quintarelli s jeho legendárnym Amarone, pre medzinárodných konzumentov je absolútnym vrcholom a talianskou Legendou Masseto.

Na susednom pozemku, kde sa pestuje Sassicaia, Lodovico Antinori stvoril Ornellaiu, ktorá od 80. rokov bola pravidelne vyhlasovaná za najlepšie talianske víno. Avšak malý zázrak sa udial ešte v rámci vinárstva Ornellaia. Po rokoch pestovania Bordeaux odrôd majitelia prišli na to, že jeden ich vinohradov je hodný samostatného vína. Na ploche 7 hektárov totiž pestovali výlučne odrodu merlot a víno z neho bolo spektakulárne. Od roku 1986 sa fľašuje samostatne pod menom Masseto. Tento vinohrad je trocha bokom od ostatných na veľkom, 150 hektárovom majetku. Je obkolesený lesmi a vlastne ho niet kam rozširovať, je to taká malá enkláva merlotu na ílovitej pôde podobnej pravému brehu z Bordeaux, kde sa merlotu nesmierne darí. Svah nemá rovnomerné stúpanie, v strede je zlomený, pozemok je viac do šírky ako do výšky, dokonca sa na ňom nachádza zrúcanina starého domu. Úplne nenápadné miesto. Hrozno tu navyše dozrieva veľmi nerovnomerne. Sú roky, kedy zber trvá aj 30 dní, lebo rôzne časti vinohradu dozrievajú postupne. A čo z tohoto vzíde? No, asi najlepší merlot v Taliansku a druhý najlepší vo svete. Dostal vraj titul „malý Petrus“. Produkcia je 35 000 fliaš ročne a za fľašu si v obchode pýtajú 300 EUR a viac. Na aukcii vo februári 2012 v Sotheby bola vydražená 15 litrová fľaša (u nás by sa to volalo demižón) Masseto 2007 za 37 000 Eur. To sú tie Legendy s veľkým L.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej