Mangialonga

Poslednú augustovú nedeľu sa každý rok v mestečku La Morra koná Mangialonga – po slovensky Dlhá žranica, čiže obed s prechádzkou po vinohradoch. Akcia sa teší pozornosti tisícok návštevníkov zo širokého okolia i zo zahraničia. Myšlienka tejto bohumilej aktivity je predstaviť mieste vína, jedlo a vinohrady návštevníkom. Forma je nenásilne edukatívna a zábavná, spája sa tu turistika, gurmánstvo, vinárstvo a priateľstvo. Oficiálny popis podujatia sa dá preložiť ako Vinársko-gastronomická túra po vinohradníckych chodníkoch La Morry.

V praxi ide o kompletný taliansky obed aj s adekvátnym vínom vo vinohradoch, kde jednotlivé chody sú vzdialené asi kilometer od seba. Kompletný taliansky obed je vážna vec. Osobne sa mi ho podarilo absolvovať asi iba trikrát. Veď si to zoberte:

Aperitív, teda nielen tekutý, ale aj niečo k tomu na prehryznutie
Antipasti, ako (studené) predjedlo
Primi piati, väčšinou ako cestoviny
Secondi piati, najčastejšie mäso s prílohou
Formaggi, teda syry s niečím
Dolci, niečo sladké na záver

Uznáte, že to je dosť. Avšak na Mangialonge sa to dá absolvovať celé bez ujmy, hlavne vďaka čerstvému vzduchu a pohybu v prírode. Akcia je veľmi profesionálne zorganizovaná a prispieva na ňu celá komunita. Každá rodina z mestečka a z okolitých usadlostí pomáha s prípravami a realizáciou a prikladá ruky k dielu. Nie je nezvyčajné vidieť ctihodných vinárov, ako nalievajú víno návštevníkom alebo ich manželky, ako nakladajú jedlo do plastových tanierikov. Skutočne nevídaná súdržnosť ľudí, ktorí sa chcú prezentovať za svoje mesto, víno, kraj.

Štart nesúťažného pochodu je z námestia v La Morre. Je to najvyššie miesto na okolí, takže pochod prebieha hlavne z kopca. Pre veľký počet účastníkov je štart skupinový po desiatich minútach. Pretože sme v Taliansku, na presnosť si tu veľmi nepotrpia a každá ďalšia skupinka štartuje s väčším a väčším oneskorením. Ale to nikomu neuberá na nálade. Na štartovej čiare hrá hudba, občerstvenie sa dá zabezpečiť v miestnej Enotéke a čas s priateľmi veselo plynie v družnom rozhovore a pozorovaním okolia. Pred štartom sa dajú vidieť krásne obrázky toho, ako si Taliani užívajú deň. Skupinky kamarátov, rodiny s deťmi, kočíky, mládež, typickí nasávači, všetky možné kategórie pokope, všade ohromná pohoda, zábava, srandičky. Všetci platiaci návštevníci majú na krku plátenné taštičky s pohárom, známe aj z Malokarpatskej vínnej cesty. Hádajte, kto koho inšpiroval. Čakanie nie je nekonečné, raz skončí. Ešte si môžete u kapely objednať obľúbený taliansky popevok ako napríklad O Sole Mio a potom sa ide z kopca.

Prvá zastávka je tradične venovaná spriateleným zahraničným vinárom z Francúzska s bielymi vínami, pretože miestni ich veľa nedorábajú. Suché biele ako aperitív s chlebíkom s pomazánkou je príjemný začiatok cesty.

Na ďalšej zastávke sú ako antipasti miestne údeniny s domácimi torinesami. K jedlu sa ponúka batéria snáď zo 20 červených vín z odrody dolcetto, najjednoduchšieho miestneho vína. Prispeli mnohí miestni vinári, vrátane veľkých hviezd. Stretávame našeho domáceho Franca, aj jeho kamaráta vinára Maria Marenga a jeho manželku, ako nalievajú víno, necháme si poradiť niečo zaujímavé, nechceme prekoštovať všetko, to by bola smrť po prvej etape.

Ako primi piati sa servírujú o kilometer ďalej lokálne cestoviny ravioli al plin – maličké raviolky plnené mäsom so špenátom. K tomu zasa červené, tentokrát odroda barbera v rôznych podobách, veľa výrobcov. Zastavili sme sa, pokoštovali tu i tu, a pobrali sme sa ďalej. K jedlu vyhráva miestna dychovka s pôvabnými muzikantkami.

Hlavné jedlo, secondi piati je hovädzie varené vo víne s polentou. K tomu úctyhodný rad Barolo vín, medzi nalievajúcimi vidím, že je aj Renato Corino, pán vinár. Tu sme sa zdržali dlhšie. Ani nie tak kvôli jedlu, ktoré síce bolo dobré, ale kvôli tomu, že sme si chceli urobiť prehľad v Barole, ktorého sme ochutnali hodne. Na tejto zastávke už počuť spevy a neplánované folklórne prejavy nadšených účastníkov. Na syrovej zastávke už bolo vidno únavu. Účastníci posedávali na trávičke, niektorí si i zdriemli. Bdiaci pohryzkávali syry s hroznom a zapíjali Barolom, vyrobeným špeciálne k tomuto účelu. Táto zastávka bola milosrdná v tom, že odtiaľto sa účastníci presúvali naspäť hore kopcom do La Morry autobusom. V mestečku čakal ešte záverečný dezert, orieškové koláčiky so sladkým muškátom, kolotoče a živá hudba. Niektorí sa zdržali dlhšie do noci. Celkom dosť na jeden obed. Ale zážitkov popritom veľa. Počasie našťastie pohodové, jedlo výborné, prehľad vína reprezentačný. Akcia jedinečná. Na konci budúceho leta znova. Posledná augustová nedeľa. Nezabudnite.

 

 

 

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej