Národné odrody

U nás nepestované alebo takmer neznáme odrody sú v niektorých krajinách  uctievané ako miestne modly a považované za to najlepšie, čo doma majú. Niektoré sú u nás známe menej, niektoré viac. Poznáte carmenére z Čile, pinotage z Južnej Afriky alebo zinfandel z Kalifornie? Príbehy týchto odrôd sú často veľmi zaujímavé a vína z nich tiež.

Veľa „národne špecifických“ odrôd sa vyskytuje v Novom svete, zvlášť v Južnej Amerike, kde sa skoro v každej krajine dorábajúcej víno stotožňujú s jednou odrodou ako špecifickou a unikátnou, niečo ako tekutý suvenír. Tu je niekoľko príbehov národných odrôd.

Čile

Carménѐre sa dnes komerčne nepestuje nikde inde ako v Čile a pritom to je odroda, ktorá pochádza z Bordeaux a kedysi sa tam používala ako súčasť palety odrôd na výrobu červených vín. Z pôvodných šiestich odrôd v Bordeaux dnes dominujú hlavne cabernet sauvignon merlot, ale do tejto skupiny kedysi ešte patrili aj malbec, petit verdotcabernet franc a samozrejme carménѐre. Po fyloxérovej epidémii koncom 19. storočia vo Francúzsku sa pôvodné vinohrady s touto odrodou už neobnovili a tak zostala zachovaná iba v Čile, v krajine, ktorá nepoznala fyloxéru a doteraz pestuje carménѐre ako súčasť miestnej ponuky červených odrôd. Pestuje sa tu už od 19. storočia a často bola mylne považovaná za merlot, ktorému sa podobá a vína z carménѐre boli občas predávané pod názvom Merlot Chileno. K vedeckému potvrdeniu faktu, že ide o odrodu carménѐre, prišlo iba nedávno, v roku 1994. V Čile od tej doby usilovne propagujú carménѐre ako raritu, ktorou sa nemôže vo svete len tak hocikto pochváliť. Vína z tejto odrody možno nie sú úplnou špičkou produkcie z Čile, ale ich charakter je rozpoznateľný. Tmavé, ťažké, až takmer fialové vína sú spestrením v mori cabernetovmerlotov, ktorých je v Čile neúrekom.

Austrália

Asi nikoho neprekvapí, že keď sa povie shiraz, myslí sa červené víno z Austrálie. Austrálčania expandovali do sveta najmä vďaka silným korenistým vínam z tejto odrody. Shiraz je Austrália a Austrália je shiraz. Nič nemení na veci to, že z Austrálie pochádzajú skvostné vína aj z odrôd cabernet sauvignon, chardonnay, semillion a iných. Shiraz je stále tým najznámejším, čo Austrália svetu dala. Samotná odroda mala zaujímavú históriu za sebou ešte pred jej austrálskym dobrodružstvom. V Perzii existuje mesto s menom Shiraz a je považované za rodisko tejto odrody, ktorá sa stáročia pestuje vo Francúzsku, na severnom toku rieky Rhôny. Romantická historka o putovaní hrozna z Perzie do Francúzska prostredníctvom fénických obchodníkov sa však nepotvrdila genetickými testami. Faktom je, že shiraz z Austrálie je vlastne syrahomRhôny. Do Austrálie pricestoval v roku 1831 s pánom Jamesom Busbym, škótskym prisťahovalcom. Cesta ku sláve austrálskeho shirazu trvala vyše sto rokov. Dnes sa tam pestuje na viac ako 40 000 hektároch. Vína sú väčšinou ťažké, s vysokým obsahom alkoholu, korenisté, s nádychom slivkovej arómy, od lacných priemyselne spracovaných po naozajstné klenoty. 

Nový Zéland

U austrálskych susedov na Novom Zélande sa zasa stala národnou ikonou odroda sauvignon blanc. Známa a pestovaná je aj u nás, v strednej Európe, kde sa s ňou dosahujú striedavé úspechy. Pôvodné teritóriá pre sauvignon blanc sú vo Francúzsku, kde sa z nej dnes najlepšie vína robia v oblasti Sancerre, na hornom toku Loiry a v bielych vínach z Bordeaux. Pestuje sa snáď všade na svete, ale na Novom Zélande našiel sauvignon blanc ideálne podmienky na zdôraznenie svojich predností. Pomerne chladná prímorská  klíma, štrkovité podložie a dostatok slnečného svitu prispeli k tomu, že sauvignon blanc z Nového Zélandu je absolútna špička vo svete. Najslávnejšia pestovateľská oblasť leží na severe Južného ostrova a volá sa Marlborough. Vína odtiaľ majú svieži charakter, s ovocnou vôňou po egrešoch a citrusoch, kompletne potierajúce predstavy o tráve, či žihľave v chuti týchto vín zo strednej Európy. Je takmer neuveriteľné, že táto odroda sa začala  na Novom Zélande pestovať iba 70. rokoch 20. storočia.

Južná Afrika

Exkurzia po južnej pologuli pokračuje v Južnej Afrike. Najlepšie vína z Južnej Afriky sú červené cuvée na báze odrôd z Bordeaux, teda cabernet sauvignon, merlot a ich kamaráti. Národná odroda je tiež červená, ale má meno pinotage. Vznikla v 20. rokoch krížením odrôd pinot noir a cinsault, inak známej aj pod menom hermitage. Komerčného uvedenia sa vínam dostalo až o dobrých 20 rokov neskôr. Svoje významné miesto v Južnej Afrike majú pinotage vína dodnes, ale na svetových trhoch sa masovo nepresadili. Vína z tejto odrody sú tmavo červené, trošku zadymené, zemité, niekedy aj trocha ovocné. Často vo vôni cítiť náznaky spálenej gumy, či dechtu. Pinotage je výborným rozdeľovačom názorov. Ľudia ho alebo nenávidia alebo milujú. Jedným z najstarších a hlavne najlepších výrobcov vína z tejto odrody je firma Kanonkop. Nad vstupnými dverami degustačnej miestnosti návštevníkov víta nápis: „Pinotage je šťava zo ženských  jazykov a levích sŕdc, človek po požití dostatočného množstva vie rozprávať do nekonečna a bojovať proti zlu“.

Argentína

V Argentíne je odroda číslo jedna malbec a červené vína z neho vyrobené. Ako hovorí klasik, 20 000 hektárov sa nemôže mýliť. Odroda pochádza z Bordeaux, kde sa dnes takmer nepestuje. Vo Francúzsku je dominantná najmä v oblasti Cahors, na juhozápade, kde sa z neho robia tzv. čierne vína, pre svoju tmavú farbu, ale aj drsnú chuť. Pestuje sa v rôznych oblastiach vo svete, napr. v Kalifornii bola najčastejšie pestovanou odrodou v časoch pred prohibíciou. V Argentíne je doma od roku 1868 a robia sa z neho veľmi elegantné ovocné vína s hladkou chuťou. Za posledných 20 rokov malbec zažil znovuobjavenie, výrobcovia sa orientujú na kvalitu a výsledkom sú špičkové červené vína, znesúce porovnanie s konkurenciou zo sveta, s jediným rozdielom, že v prípade argentínskych vín dominuje odroda malbec.

Kalifornia, Chorvátsko

Tento zoznam nemôže byť kompletný bez odrody zinfandel z Kalifornie. Americká ikona je vynášaná do neba i zatracovaná pod čiernu zem. Takzvaný white zinfandel, teda rosé z odrody zinfandel som ešte dobrý nepil. Vždy je to mdlé, nasladlé víno bez charakteru. Červené sa dajú, hlavne ak ich robí niekto, kto to vie, ako napr. firma Ridge. Nie sú to vína, ktoré by zmenili históriu, ale dajú sa piť. A Američania ich milujú, volajú ich familiárne zin. Krásny dôkaz lásky k tejto odrode je víno s menom 7 Deadly Zins, čiže varianta na 7 smrteľných hriechov. V Kalifornii sa Zinfandel objavil v 50. rokoch 19. storočia. O jeho pôvode existujú legendy a veľa vedeckých prác. Dlho ho stotožňovali s talianskou odrodou primitivo, s ktorou ale nie je na 100% geneticky identický . Od roku 1994 sa genetickými testami systematicky hľadali európske odrody zodpovedajúce zinfandelu. Našiel sa príbuzný v odrode plavac mali, odroda, ktorú si v Chorvátsku nemôžete nevšimnúť. Časom vysvitlo, že to nie je rodič, ale iný príbuzný, nie celkom geneticky totožný. Detektívka pokračovala ďalej a v roku 2001 bola identifikovaná v Chorvátsku odroda crljenak ako ekvivalent zinfandelu. Snáď je to koniec hľadania rodičov tohto milovaného dieťaťa.

Južná Amerika

Veľa ľudí u nás asi ani nevie, že v juhoamerickom štáte Uruguaj sa dorába víno. Tí pozornejší si ho už všimli, pretože z času na čas sa dá nájsť aj v slovenských vinotékach. Najznámejším reprezentantom z tejto krajiny je víno z odrody tannat. Do Uruguaya sa dostal tannat s baskickými osadníkmi v 19. storočí. Vyrábajú sa tu z neho silné, taninózne červené vína. Pôvodným domovom tejto odrody je juhozápad Francúzska pod Pyrenejami, konkrétne apelácia Madiran. Zaujímavý je výskyt tejto odrody v oblasti Armagnac, kde sa však výsledný produkt kvasenia destiluje a predáva ako liehovina. Tannat sa pestuje i v iných juhoamerických krajinách, v Uruguaji je to však číslo jedna. Uruguajský tannat je známy svojou mäkkou chuťou, zaoblenými tanínmi a vôňou čiernych ríbezlí.

Rakúsko

Jednu špecifickú národnú odrodu nájdeme aj hneď za našimi  hranicami v Rakúsku, kde sa pestuje „odjakživa“ veltlín. V Rakúsku je síce viac špecifických domácich odrôd (scheurebe, zweigelt...), ale veltlín zelený (alebo Grüner Veltliner) sa stal svetovo najznámejším rakúskym vínnym veľvyslancom. Našinec by síce povedal, že to nie je čisto rakúska odroda, keďže sa vyskytuje na celom území bývalého Rakúsko-Uhorska, ale kvality, ktoré dosahuje v krajine pôvodu, inde neboli dosiahnuté. Dôvody môžu byť rôzne, ale pozornosť, ktorú venujú Rakúšania tejto odrode, nemá obdobu. Veď aj plochy, na ktorých sa pestuje, tvoria asi tretinu všetkých rakúskych vinohradov. Popularitu si rakúsky veltlín razí aj za morom, kde je už niekoľko rokov na vínnych lístkoch najlepších reštaurácii. Rakúske veltlíny sú také, aké ich poznáme z domu – ľahké, ovocné, biele vína idúce dobre k jedlu, ale pitné aj sami osebe či ako strik počas horúcich  letných večerov. Špičkové vína treba hľadať v oblastiach Weinviertel, Kamptal, Kremstal Wachau.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej