Nová klasifikácia nemeckých vín

Od ročníka 2012 združenie popredných nemeckých vinárov VDP uplatňuje nové označovanie vín. Systém pripomína burgundský, pozostáva zo štyroch úrovní, ktoré reflektujú územie, kde bolo hrozno pestované. Prekvapivo vysokú kvalitu má už základné regionálne víno, tzv. Gutswein, ktoré je svieže a priame, s nižším obsahom alkoholu a prevládajúcimi kyselinami nad zvyškovým cukrom. Ideálne víno na leto.

Keď aj jednoduché veci robia majstri, je z výsledku zážitok. Ďalšia kategória vín sú dedinské vína - Ortswein. Tieto vína mám najradšej. Klasický rýnsky suchý kabinetný rizling s primeranými kyselinami  a zvyškovým cukrom. Aromaticky tak akurát, alkoholu pomenej. Na rozdiel od polosladkých verzií, ktoré sú bežnejšie v regióne, mám ja osobne tieto radšej.

V novej klasifikácii sa označenia vín podľa cukornatosti muštu používajú hlavne pre sladké vína. Preto sa vytratila kategória suchý neskorý zber (Spätlese Trocken). Zato sa kladie väčší dôraz na vína z jednotlivých vinohradov Erste Lage (Premier Cru) a tých najlepších polôh Grosse Lage.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej