Biologická vinárska vojna

Pekne sa nám vo vinárskych kruhoch na Slovensku rozbehla diskusia o naturálnych vínach. Nadšené vysvetlenie k téme podal najväčší slovenský naturalista Zsolt Sütő zo Strekov 1075 a peknú analýzu vín aj s ich nekompromisnou kritikou urobili páni z webu www.vinko.sk. Medzičasom sa k téme vyjadril aj normálny vinár Janoušek a je predpoklad, že o tejto téme budeme ďalej počúvať viac, ako by si zasluhovala.

Nové kategórie vín

Fascinujúce je, že z produkcie, ktorá tvorí asi polovicu promile slovenskej výroby vína, sa vyvrbilo asi 10 rôznych kategórií, ktoré si tvrdými lakťami vytvárajú vlastný životný priestor vo viac-menej prekrývajúcich sa, nejasne definovaných kategóriách. Úplný zoznam typov naturálnych vín zrejme nie je stále uzavretý, ale momentálne komunikované pomenovania sú tieto: naturálne vína, živé vína, nahé vína, prírodné vína, organické, čiže BIO (všetko veľké?), remeselné, autentické. Momentálne je na vrchole tohoto hipsta rebríčka asi hnutie zvané Autentisti siedmeho dňa, niečo ako Slovenský Hizballáh pravej vínovej viery.

Neprináleží mi zaraďovať jednotlivé pokusy o víno do kategórií a priraďovať im pravidlá. Vinársky zákon to nerieši a konzumenti určite dostanú dobrú radu od producentov, čo je čo. Osobne to vidím tak, že sa prejavuje lokálna snaha urobiť si vlastnú kategóriu produktu, ktorým je víno, ktorého sa na svete robí asi milión-krát viac ako u nás, a ešte v onakvejšej kvalite, aby sme mali niečo unikátne. Táto stratégia je asi jediná záchrana pre zúfalo opomínanú slovenskú produkciu z pohľadu svetových trhov. Robíme toho šialene málo a chceme za to veľa peňazí. Niečím sa musíme odlíšiť. Vymyslíme niečo, čo nikto nemá. Alebo aspoň ich to veľa nerobí.  Prvým zásahom do terča sú slovenské novošľachtence. Bez konkurencie, v tomto sme jednička, lebo nikto iný v tejto lige nehrá. Kto iný toto má? Nikto. Slovensko first. A potom príde hnutie autentistov. Spíše chartu, nastaví podmienky. Niečo ako strana mierneho pokroku v medziach zákona. A vína sú to netušené. Originálne. Neporovnateľné. A laik sa spýta: No a dá sa to piť? Odpoveď je, že nedá. Alebo za tie peniaze sa už dá kúpiť fľaša poriadneho vína z inej krajiny. Takzvané “moderné” technológie ošetrovania viniča a vína neboli vymyslené na to, aby zabránili rozvoju špecifických chuťových vnemov vína, ktoré odhaľujú nahé naturálne, remeselné a ešte ako sa volajú, vína. Naopak, technológie majú umožniť, aby vynikli a udržali, dokonca vyvíjali sa k lepšiemu v najväčšej možnej miere chuťové vnemy príslušné danej odrode hrozna. Prečo asi také Château Margaux nerobí autentické víno a napriek tomu fľaša stojí asi tak tisíc EUR? Zasa niečo nepochopili?

Vinárska homeopatia

Pekný komentár o naturálnych vínach dal nedávno Hugh Johnson, píšuci pre Decanter. Človek, ktorý publikuje o víne asi 60 rokov a ako sa hovorí u nás, má odpité. Zhrnul svoju skúsenosť s naturálnymi vínami do slova “alternatívne” a komentoval ich ako produkty, ktoré nespĺňajú jeho predstavy o tom, ako si predstavuje štandardné víno. A v tomto prípade si dovolím tvrdiť, že konkrétne tento človek vie o najvyšších štandardoch úplne všetko. A len tak na okraj tejto lokálnej prestrelky o všelijakých hipsterských postupoch vo výrobe vína, stále čakám, kedy sa tu zjaví niekto, kto bude mať gule na to, aby získal certifikát biodynamického vinárstva. To totiž už nie je len o tom, že si s pár kamošmi napíšete vlastnú chartu a zadefinujete stanovy členstva v klube. Toto je prosím pekne niečo ako vinárska homeopatia. To je o prepracovanom systéme, ktorý má medzinárodnú certifikačnú autoritu (Demeter Association). Systém, ktorý sa riadi fázami mesiaca a dovolené prostriedky na zvýšenie úrodnosti a ochrany vo vinohrade sa používajú iba totálne naturálne – biologické zbrane od chrobákov po kravské rohy plnené hnojom. Snáď najväčší rozmach tohoto okultizmu sa deje vo Francúzsku, ale kupodivu, celá idea vznikla v Rakúsku už v roku 1920. Sa divím, že to tu ešte nemáme. Kto bude prvý?

A ešte citát, ktorý dal Hugh Johnson k dobru. Pred írskou krčmou zúri bitka. Okoloidúci sa zastaví a pýta sa: “Je toto privátny súboj alebo sa môže ktokoľvek pridať?”

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej