Novošľachtence

Tento fenomén mi nedá spávať už roky. Raz nad ním len krútim hlavou, potom gúľam očami, inokedy sa len zhovievavo pousmievam, potom ma prepadne zúfalstvo, či návaly nevoľnosti z tušenia absurdity. Na Slovensku sme vytvorili vinársky element, ktorý rozsahom nemá vo svete obdobu. Vieme, že aj Müller Thurgau, aj Zweigelt boli tiež raz novovyšľachtené odrody. Otázka znie, či to svet potreboval.

Zastúpenie na Slovensku

U nás sa tých nových odrôd podarilo pani Dorote Pospíšilovej vygenerovať niekoľko desiatok a veľa z nich sa dočkalo komerčného využitia. Znova tá istá otázka: „Bolo nám to treba?“ Vo svete existujú tisíce odrôd vínnej révy, ktoré sa vekmi prispôsobili oblastiam pestovania, či naopak, selekciou v daných oblastiach prežili tie, ktoré mali vhodné vlastnosti. Socialistický poľnohospodársky výskum sa témy vylepšovania odrôd hrozna chytil s vervou budovateľov komunizmu a vypestoval rad nových pokrokových odrôd, ktoré mali byť odolné tunajším nie celkom ideálnym podmienkam pre pestovanie viniča, mali mať maximalizované výnosy, aby sme päťročnicu v pití alkoholu mohli naplniť už po treťom roku a mali byť odolné chorobám, na ktoré bola chémia príliš drahá. A aj iné vlastnosti definované dobou niekedy na rozhraní 50-tych a 60-tych rokov 20. storočia. Doba sa posunula, ale výskum sa prekvapivo neskončil v januári 1990. Pani Pospíšilová dokončovala svoje celoživotné dielo aj po páde režimu. Zavŕšila tak niečo unikátne, takmer kolosálne, a pritom úplne zbytočné. Dva tucty odrôd, ktoré sú v 21. storočí úplne mimo. Aj u nás máme globálne oteplenie a aj tradičné odrody stihnú dozrieť ešte pred prvým snehom, miestni vinári sa obzerajú viac po kvalite a mega-úrodnosť ich už veľmi nezaujíma, navyše môžu kúpiť zo zahraničia štepy takých klonov „obyčajných“ odrôd, aké im vyhovujú, nehovoriac o prostriedkoch na ošetrenie viniča a technológiu na spracovanie hrozna. Zdalo by sa, že stará pani robila celý život niečo nesmierne zanietene a pritom zbytočne. Opak je však pravdou. Karta sa totiž obrátila.

Francúzi to vedia

Slovenskí vinári pochopili, že nemôžu konkurovať Rakúšanom s veltlínom ani Nemcom s rizlingom, že si treba vytvoriť vlastnú ligu, kde budú sami sebe pánmi. Pochopili potenciál novošľachtencov a začali z nich robiť vína, ktoré prezentujú ako vrchol svojej ponuky. Vo Francúzsku je perfektne zvládnuté umenie miešať vína rôznych odrôd, u nás sa to rovno vypestuje. Čítajúc rodné listy jednotlivých novošľachtencov sa niekedy človeku rozum zastavuje nad tým, z čoho to je. Samotné víno z niektorých pôvodných odrôd pije zrejme iba hŕstka miestnych snobov vo francúzskej dedine rovnakého mena, kam sa chodí len na somároch cez horský priesmyk. Nehovoriac už o tradičnom zdroji materiálu pre mičurincov, Sovietskom zväze, ktorý nám na kríženie nadelil odrody ako Puchljakovskij. Ha, a v listine povolených odrôd, kde je silno zastúpená rodina pani Doroty Pospíšilovej, by ste odrody ako Merlot, či Cabernet Franc hľadali márne. Napriek tomu, že sa u nás pestujú a robia sa z nich vína, ktoré sa oficiálne ani nemôžu k odrode priznať. Novošľachtenci sú naši. Sú in. Sú niečo extra. Na nich nemá nik. Sú takí potrební ako tretie oko. Nedajme si ich.

Anémia a víno

20.11.2017 Anémia je spôsobená nedostatkom železa v tele, ktoré sa dá v miernejších prípadoch jednoducho doplniť vhodnou stravou. Najjednoduchšie lekárske doporučenie je, že si treba dať slušný hovädzí steak, ktorý zabezpečí dostatok kovu a aj vitamín B12 ako jeho transportér.

Čítajte ďalej

 

Vína z Juhoafrickej rebubliky

Vinohradníctvo má v Južnej Afrike dlhú históriu, najstaršia vinárska farma tu existuje od roku 1685. História ešte neznamená automaticky kvalitu, ale aj táto revolúcia sa udiala a za posledných 20 rokov sa juhoafrické vína hlásia o popredné miesta na svetových trhoch.

Čítajte ďalej

 

Weinviertel

Najväčšia rakúska vinohradnícka oblasť s 13 tisíc hektármi vinohradov sa nachádza hneď a našimi humnami, na sever od Viedne, na juh od Moravy a na západ od Záhoria.

Čítajte ďalej